İş insanı Nevzat Aydın, Vodafone CEO’su Engin Aksoy olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası X’de kapıştı.

Necla Dalan

Fenerbahçe ile Trabzonspor’un olaylı maçı iş dünyasını da karıştırdı. Yemek Sepeti’nin eski sahibi, geçmişte Trabzonspor’da yöneticilik de yapan Nevzat Aydın’ın X’te maçtan sonra

“100 bin euro fazla para alsa Galatasaray ve Beşiktaş’ta oynayacak olan, kendini Lefter, Can Bartu, Alex zanneden şerefsizlerin kulübedeki ve maç sonu sahanın içindeki hareketlerini umarım göstermişlerdir. Neyse bu kadar adrenalinin üzerine daha fazla germeyelim. Zaten futbol adına rezil bir maçtı” diye paylaşım yaptı.

Fenerbahçe taraftarı olan ve Nevzat Aydın ile Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen’in oğlu Metin Şen’in paylaşımla ilgili sohbetine dahil olan Vodafone CEO’su Engin Aksoy, tepkisini bir adım öteye taşıdı ve Aydın’ın da yer aldığı global girişim platformu Endeavor Yönetim Kurulu’dan istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

AKSOY: MENSUBU OLDUĞUM CAMİAYA HAKARETİ HAK GÖREN KİŞİYLE AYHI ÇATIDA BULUNMAM

Aksoy, “Dünyanın en büyük girişimcilik platformu Endeavor Derneği’nde yönetim kurulunda birlikte görev aldığımız Nevzat Aydın sürekli kullandığı ayrıştırıcı dil ve hakaretlerle bir camiayı hedef almaktadır. Açık bir seçim yaparak mensubu olduğum camianın tamamına sürekli hakaret etmeyi hak gören bir kişiyle aynı çatı altında bulunmam mümkün olmadığından Endeavor Yönetim Kurulu üyeliğimden istifa ediyorum” paylaşımını yaptı.

Nevzat Aydın bu kez Aksoy’a oldukça uzun bir mesajla cevap verdi. İşte Aydın’ın yazışmaların ekran görüntüsünü de attığı mesajından bazı bölümler:

• Dün Metin Abi ile -Metin Şen, Ali Şen’in oğlu. Gayet de severim kendisini- Twitter’da yazışırken, kendi üzerine hiç vazife olmayan bir şekilde Metin Abi’ye bana karşı kibar olmamasını yazdığında Engin Bey’in bana olan büyük kininden haberim oldu. Kanımca kendisi bana onu takip iznini verdiğini unutup hesabının kilitli olmasından dolayı yazdıklarının tarafımdan okunamayacağını zannediyordu.
• İnanılmaz şaşırdım çünkü aynı masada yemek yemişliğimiz vardı ve Endeavor’da beraber çalışıyorduk. Engin Aksoy bana DM’den yazacağını belirtti – meğerse Vodafone’un CEO’su olduğunu gizleyerek Twitter hesabını kullanıyormuş, ben bunu bilemezdim tabii ki- ve yine bu açıklamaya benzer şekilde içinde bir dolu itham olan: ‘…Meydan o kadar da boş değil. Sizin nefret ve öfke hezeyanlarınızı kabul etmek zorunda değilim. Değiliz. Çalıştığım kurumun ismini karıştırmanız da ayrı bi vaka. İnsanlık servet sahibi olmakla hiç olmuyor…’ gibi bir mesaj gönderdi.

AYDIN: BENİ FENERBAHÇE TARAFTARININ ÖNÜNE ATARAK KAHRAMAN OLMAYA OYNUYOR

• Yanlış yapıyorsunuz. Sizinle aynı masada yemek yemişliğimiz bile vardır. Zaten aynı YK’dayız. Neden bana birebir mesaj atmıyorsunuz? Hiç alakanız olmayan bir diyaloğa atlayıp girmek oldu mu? İnanamadım okuyunca’ dedim. Yanıt vermedi ve ardından yine bana hakaret edilen tweetleri beğenmeye devam etti.
• Gelinen noktada aşağıdaki istifasını bana göndermelerle süsleyip, artık benim yanımda çalışamayacağını belirtip kendince beni Fenerbahçe taraftarının önüne atarak onların gözünde kahraman olmaya oynamaktadır. Bu seviyede böyle bir iletişimi ve şahsi kini anlamam gerçekten mümkün değil. Engin Aksoy, ben sana Vodafone’a CEO olamazsın demedim ki…

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x