‘Kraliyet’te yeni fotoşop tartışması: Fotoğraf çekilirken orada olan var mıydı?

İngiltere’de Anneler Günü vesilesiyle Kensington Sarayı’ndan servis edilen ve üzerinde oynandığı gerekçesiyle uluslararası haber ajansları tarafından yayından kaldırılan fotoğrafın ardından, İspanyol Kraliyet Ailesi’nin 2005’te yayınladığı Noel kartı gündem oldu. 2005 yılında çekilen fotoğraf, Galler Prensesi Kate Middleton’ın görsel üzerinde oynama yaptığını itiraf etmesiyle yeniden paylaşıldı.

Söz konusu fotoğrafta, Haziran 2014’te tahttan çekilen Kral Juan Carlos, torunu Prenses Leonor’u kucağında tutan eşi Kraliçe Sofia’nın yanında kırmızı bir koltukta otururken görülüyor. Kanepenin önünde, kraliyet çiftinin diğer torunları Felipe, Victoria Eugenia, Miguel, Juan, Irene ve Pablo yer alıyor.

Middleton’ın itirafının ardından fotoğrafı Instagram hesabından paylaşan kraliyet gazetecisi Eugenia Garavani, “Bu, İspanyol Kraliyet Ailesi’nin 2005 yılında paylaştığı gerçek bir Noel kartı” diye yazdı. Sosyal medya kullanıcıları, söz konusu fotoğrafı komik bir dille eleştirdi. “Bu fotoğraf çekilirken orada olan biri var mıydı?” ifadelerini kullanan kullanıcının yorumu da viral oldu.

‘KARIŞIKLIK İÇİN ÖZÜR DİLERİM’

Kate Middleton, dün yayınladığı özür metinde şöyle demişti:

“Pek çok amatör fotoğrafçı gibi ben de zaman zaman düzenleme denemeleri yapıyorum. Dün paylaştığımız aile fotoğrafının yarattığı her türlü akıl karışıklığı için özürlerimi ifade etmek isterim. Umarım herkes çok mutlu bir Anneler Günü geçiriyordur.”

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x