MHP’den Merih Demiral’ın disipline sevk edilmesine tepki: UEFA, açıkça nefret suçunu işlemiş ve Türk milletine yönelik saygısızca tutum takınmıştır

T24 Haber Merkezi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Avusturya maçında bozkurt işareti yapan Merih Demiral‘ı disipline sevk eden UEFA’ya tepki göstererek, “UEFA, açıkça nefret suçunu işlemiş ve Türk milletine yönelik saygısızca tutum takınmıştır” dedi. Özdemir, ‘bozkurt’un Türk milletinin ortak değeri ve sembolü olduğunu söyleyerek, “UEFA bu yanlışından bir an evvel dönmeli, ırkçı ve faşizan zihniyetle, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemelidir” ifadelerini kullandı.

Avusturya maçında gollerin sahibi Merih Demiral’den “bozkurtlu” sevinç

UEFA, EURO 2024 son 16 turu maçında Avusturya’yı 2-1 mağlup eden A Milli Takım’ın gollerini atan ve sevinirken bozkurt işareti yapan Merih Demiral hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. 

TIKLAYIN – UEFA, Merih Demiral hakkında soruşturma başlattı

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada UEFA’nın kararına tepki gösterdi. Özdemir, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Merih Demiral’ı Avusturya ile oynanan maç sonrasında yaptığı Bozkurt işareti sebebiyle disiplin kuruluna sevkeden UEFA, açıkça nefret suçunu işlemiş ve Türk Milleti’ne yönelik saygısızca tutum takınmıştır.

Bozkurt, Türk Milleti’nin ortak değeri ve sembolüdür. Irkçı tutum takınarak, A Milli Futbol Takımı oyuncumuza karşı UEFA tarafından sergilenen ve kabul edilemez bu davranış, tüm Türkiye’ye karşı yapılmış büyük bir hatadır.

UEFA bu yanlışından bir an evvel dönmeli, ırkçı ve faşizan zihniyetle, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurları kendi bünyesinden derhal temizlemelidir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x