Özel’den belediye başkanlarına: İsraftan, lüksten uzak durun

ANKARA – CHP’nin iki gün süren İktidar Yolunda CHP Belediyeciliği Çalıştayı sona erdi. Çalıştayın kapanışında belediye başkanlarına hitap eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yeni döneme dair mesajlarını paylaştı.

BAŞARILI BELEDİYE HİZMETLERİNİN ORTAKLAŞMASI İÇİN KOMİSYON

Basına kapalı olarak gerçekleşen konuşmasında Özel, başarılı belediye hizmetlerinin tüm belediyelerde ortaklaştırılmasının önemine işaret ederken bu amaçla Genel Merkez koordinasyonunda çalışma yapılacağını ifade etti.

ÖZEL, GENÇLER VE EMEKLİLER İÇİN ÖZEL ÇALIŞMALAR İSTEDİ

Gençler için özel projelerin, yeni destekleyici adımların belediyeler tarafından atılmasını önemsediğini ifade eden Özel, bu hizmetlerin tanımlanacağı Genç Kart uygulaması konusunda çalışma yapılmasını istedi. Özel, emeklilerin geçim sıkıntılarını, sosyalleşme sıkıntılarını azaltacak destekleyici hizmetlerin de üretilmesi gerektiğini belirtti.

‘İSRAFTAN, LÜKSTEN, ŞARAFATTAN UZAK DURUN’

CHP lideri Özel, belediye başkanlarının israftan, lüksten, şatafattan uzak durması gerektiğini belirterek, bu seçimlerde kibrin değil tevazunun kazandığını söyledi.

DENETİM MEKANİZMALARI KURULACAK, PERFORMANS ÖLÇÜLECEK

Genel Merkez olarak belediyelere her türlü desteğin verileceğinin altını çizen Özel, bunun yanında Genel Merkez koordinesinde etkin denetim mekanizmalarının kurulacağını, başkanların performansının ölçülüp değerlendirileceğini de söyledi.

‘DÖNEM TRİBÜNLERE ŞOV YAPMA DÖNEMİ DEĞİL’

Önümüzdeki dönemin Türkiye ve CHP için önemine dikkat çeken Özel, başkanlara şu mesajları verdi: “Dönem ayağa garanti pas dönemi. Tribünlere şov yapma dönemi değil. Sorunları dağ gibi olan vatandaş bizlerden en öncelikli sıkıntılarının çözülmesini bekliyor. Vatandaşa, ‘Bu başkanlar bu işi biliyor. Oy verdim pişman değilim. Allah onlardan razı olsun’ dedirtmemiz lazım. Millet bunu dediği zaman başarı kendiliğinden gelecektir.”

‘ÖNÜMÜZDE TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRME FIRSATI VAR’

Seçim sürecine dair değerlendirmeler de yapan Özel, “Bu seçimde Tayyip Erdoğan elindeki kamu gücüyle devletle milleti yarıştırdı. Allah’a şükür biz milletin tarafındaydık. Biz her kesimden oy aldık, biz hizmet edeceğiz. Biz hizmetkârız. Biz milletin partisiyiz, halkın partisiyiz. Bu seçimde eski ile yeni yarıştı. Onlar eski biz yeniydik. Gençleştik, yenilendik. Onlar eskide inat etti biz yeni şeyler söyledik. Biz yeni kalmaya halkın içinde kalmaya devam edeceğiz. Sırtımızda büyük bir sorumluluk var. Önümüzde tarihin akışını değiştirme fırsatı var. Atatürk’ün partisini Cumhuriyetin ikinci yüzyılında iktidar yapma fırsatı var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x